חופי גלישה בפיליפינים

לידע כללי, הפיליפינים הינו ארכיפלג אשר מורכב מכ-2,000 איים. האי הפופולרי לגלישה נקרא siargao (מבטאים זאת "שיארגאו") ובאי זה החוף המרכזי נקרא cloud 9. אפשרויות התחבורה הינן יותר מוגבלות לעומת תאילנד למשל, אך עדיין, ישנן טיסות להרבה מהאיים המרכזיים וככל שעוברות השנים מתפתחת התחבורה והאופציות השונות להתניידות. עם זאת, אנו ממליצים לבדוק מראש את נושא התחבורה. באופן אישי העדפנו להימנע ממעבורות מכיוון ששמענו ממקומיים שהיו הרבה סערות בתקופה שבה הגענו. ובנושא הטיסות, שינויים של תאריכים והזמנה ברגע האחרון היו יקרים יחסית ולכן אם אתם כבר יודעים מראש לאן אתם הולכים, תוציאו פחות.
כמובן, תמיד צריך לברר את נושא המטבע המקומי, איזורים שיש להתרחק מהם, מה להביא לטיול בחו"ל באופן כללי ואיך להצטייד לטיול גלישה באופן ספציפי. כן נגיד על האי Siargao שהמרחק ממנו לבית חולים ברמה סבירה הוא די רחוק וכולל נסיעה של לפחות שעה לאי הסמוך Surigao ("סוריגאו". לא, זה לא אותו אי, אלו שני שמות מאוד דומים). לכן, אנו ממליצים להצטייד בציוד רפואי המתאים לפציעות גלישה (משחה אנטיביוטית, חבישות וכדומה).
 
גלישת גלים
עונה מומלצת
אופי
הגל
כיוון
השבירה
רמת
גלישה
מתאימה
סוג
הקרקעית

סלעית

כל רמות הגלישה

שמאלה

צינור
עדין

אוקטובר עד ינואר

חוף Tuason

חוף אשר נמצא מול בית בודד כ300 מטר צפונית לשבירה המרכזית של קלאוד 9. ביום טוב תוכלו לגלוש על גל ארוך מאוד ואם יתמזל מזלכם תמצאו צינורות לא רעים בכלל. הקרקע מאופיינת בפלטות של סלעים. הסלעים יחסית רכים ולא קיימים קיפודים בחוף זה. בחוף זה ניתן לגלוש רק
ב- high tide.  גולשים מתקדמים יוכלו לגלוש מהפיק המרכזי ולתפוס את הגל לכל אורכו. ישנם חלקים שהגל נשבר מהר מאוד וצריך לפתח מהירות על מנת להשיגו. גולשים מתחילים יכולים לתפוס את הגל בחלקו הצפוני של החוף וכך להנות מגלים ידידותיים יותר.

 

גלישת גלים
עונה מומלצת
אופי
הגל
כיוון
השבירה
רמת
גלישה
מתאימה
סוג
הקרקעית

סלעית

מתקדמים +

צינורי

אוקטובר עד ינואר

ימינה

חוף Cloud 9

החוף המרכזי באי של שירגאו ומוכר מאוד בעולם. מול חוף זה נמצא הגשר המפורסם אשר נותן זויות צילום משובחות לצלמי גלישה. זהו גל ברמה עולמית שמושך אליו גולשים מכל העולם. בחוף זה יש הרבה מאוד גולשים על נקודת שבירה אחת. הגל עובד הכי טוב .high tide חוף זה הוא החוף הביתי של המקומיים ועל כן יש לכבד אותם להיות סבלניים. אם המקומיים יראו שאתם נינוחים הם יכבדו אתכם בגלים.

גלישת גלים
חוף Quicksilver

צמוד ל- cloud 9.
חוף זה עמוס במתחילים ובשיעורי גלישה. אופציה מצוינת לגולשים מתחילים. בימים גבוהים בחוף זה הגלים מתאימים לגולשים מתקדמים.  בחוף זה מומלץ לגלוש רק בהיי טייד.

עונה מומלצת
אופי
הגל
כיוון
השבירה
רמת
גלישה
מתאימה
סוג
הקרקעית

סלעית

מתחילים

נשפך

אוקטובר עד ינואר

ימינה ושמאלה

גלישת גלים
עונה מומלצת
אופי
הגל
כיוון
השבירה
רמת
גלישה
מתאימה
סוג
הקרקעית

סלעית

מתקדמים

נשפך למעלה, צינורי למטה

אוקטובר עד ינואר

ימינה 

Rock Island

נמצא כ10 דקות הפלגה בסירה מקומית קטנה אשר יוצאת עפ"י תיאום עם אחד המקומיים מרציף הסמוך לקלאוד 9. גל זה עובד שיש ים גבוה  וסוואל מכיוון צפון מזרח. ביום טוב הגל יכול להגיע ל400 מטר. נקודת השבירה של הגל היא סמוך לסלע אשר זורק גל ארוך לצד ימין.

גלישת גלים
עונה מומלצת
אופי
הגל
כיוון
השבירה
רמת
גלישה
מתאימה
סוג
הקרקעית

סלעית

מתקדמים

צינורי

אוקטובר עד ינואר

שמאלה

 Stimpy

קרוב מאוד לרוק איילנד. עובד טוב ב-mid tide/ low tide. גל ארוך לכיוון שמאל. עובד טוב שהים גבוה וכאשר מגיע סוואל מכיוון צפון מזרח. ביום טוב הגל ברמה עולמית.

מדור הטיפים

בסוף כל סקירה על חופי הגלישה השונים אנו כוללים מדור טיפים שתמיד יכולים להועיל לכל גולש המתכוון להגיע לאיזור. אנו נשמח אם תוסיפו כאן טיפים משלכם או כל עצה אחרת, בתגובות שבסוף העמוד :)
  1. במקרה ואתם נשרטים בצורה מינורית מהריף- אנחנו סחטנו מיץ מהלימונים המקומיים (לימון ליים) וזה עשה פלאים, אם מדובר במשהו רציני יותר אנחנו ממליצים לשים משחה אנטיביוטית מכיוון שהחיידק הנפוץ על הריף הוא סטפילוקוק A, על פי מה שנאמר לנו מהמארחת שלנו בהוסטל (בקשו משחה לכך מרופא המשפחה שלכם).
     
  2. המקומיים על האי מאוד נחמדים וכדאי להתנהג איתם בנימוס ובעדינות, אחרת הם לא ישמחו להסיע אתכם בסירה שלהם או לעזור בדברים אחרים, גם אם מדובר בתשלום שיכול להוות להם את המשכורת החודשית.