חופי גלישה בהוואי

הוואי (Hawaii), המקום שבו התחילו לגלוש על גלים, נשאר האזור הטוב ביותר לגלישה בעולם. נקודות גלישה טובות מפוזרות בכל אזור ששת האיים העיקריים, אבל הנקודות הטובות ביותר נמצאות באי-אוהאו (Oahu)- האי המתוייר ביותר כמו גם הצפוף והמאוכלס ביותר שבו שוכנת הונלולו (Honolulu).

למבקרים, אפילו אלה שיש להם נסיון גדול בגלישה, אסור אף פעם לזלזל בכוחו של האוקיינוס. בקיץ, הגלים יכולים להעלות תהיות כגון מה כל המהומה; אבל אם תראו אותם בגובה מלא בחורף, בין חודש אוקטובר וחודש אפריל, לא יהיו לכם שום ספקות. תפסו את הגלים הראשונים שלכם בנקודות בטוחות יותר כמו Waikiki עצמה.
 

 החוף הצפוני של אוהאו 

מדובר ברצועת חוף מהיפות בעולם. רצועה זו מביאה עימה את הגלים הטובים בעולם.
הקרקע שמאופיינת במקום זה הינה הסלעית וחדה מאוד
.

במקום זה נערכת מידי שנה תחרות הטריפל קראון שמכתירה את אלוף הגלישה של הוואי. התחרות מתקיימת ב-3 חופים: haeiwa ,sunset ו-pipeline.

החוף הצפוני הוא מעין כפר נופש של גולשים. כל מה שיש בו זה אך ורק חופים וגלים. לא תמצאו פה קניונים, מסעדות יוקרה ומוזיאונים. האטרקציה הנפוצה היא לצפות בגולשים הטובים בעולם אשר גולשים על הגלים הגבוהים והמאתגרים ביותר.

עונה מומלצת
אופי
הגל
כיוון
השבירה
רמת
גלישה
מתאימה
סוג
הקרקעית

סלעית

מקצוענים

צינורי

אוקטובר עד ינואר

ימינה

חוף sunset

חוף עם גל מאתגר מאוד שנשבר יחסית עמוק. הגל נשבר לרוב בנקודה אחת וכיוונו ימינה. בחוף זה נערכת מידי שנה בחורף תחרות שמהווה אחת מתחרויות של vans שנקראת triple crown.

גל זה ברמה עולמית ונחשב לאחד מהטובים ביותר בהוואי. במקום זה המקומיים אגרסיביים ופחות מקבלים תיירים.

עונה מומלצת
אופי
הגל
כיוון
השבירה
רמת
גלישה
מתאימה
סוג
הקרקעית

סלעית

מקצוענים

ימינה ושמאלה

קיר לביצועים

אוקטובר עד פברואר

חוף Rocky Point

חוף שבו הגלים נשברים לשני הכיוונים. סוג הגל הוא בד״כ קיר שמחכה שתבצעו עליו מה שבא לכם. הכניסה לחוף זה מאוד מסוכנת מכיוון שיש הרבה סלעים שיוצאים החוצה וצריך לחכות לרגע המתאים בו תוכלו לקפוץ על הגלשן ותתחילו לחתור. כנ״ל לגבי היציאה. צריך לשים לב שלא תתפסו גל עד הסוף ותמצאו את עצמכם על אחד הסלעים שבולטים מחוץ למים. אחרי שנקתם בכללי הזהירות, תוכלו לגלוש על הגלים המוכרים והטובים ביותר באי.

עונה מומלצת
אופי
הגל
כיוון
השבירה
רמת
גלישה
מתאימה
סוג
הקרקעית

סלעית

מקצוענים

ימינה ושמאלה

רק צינור

אוקטובר עד פברואר

חוף Pipline

החוף המפורסם של הוואי בו מתקיימת פעם בשנה תחרות אשר קובעת מי יהיה אלוף העולם לשנה הנוכחית. חוף זה נחשב לאחד המסוכנים ביותר בעולם, ומתים בו מספר גולשים כל שנה.

הקרקעית בחוף זה הינה סלעית עם מערות אשר בתוכן לא תרצו לבלות או להתקע. מקום זה מושך מידי שנה את הגולשים הטובים ביותר בעולם להפגין את יכולתם. כיוון הגל של פייפליין הוא שמאלה. הגל שנשבר לצד ימין נקרא backdoor. צורת הגל היא צינור עבה וכבד אשר נשבר על קרקע רדודה במיוחד. עצמת הגל מחזירה מידי פעם גלים מהחוף ויוצרת תופעה הנקראת backwash או גלים חוזרים.

עונה מומלצת
אופי
הגל
כיוון
השבירה
רמת
גלישה
מתאימה
סוג
הקרקעית

סלעית

מקצוענים

ימינה

אוקטובר עד פברואר

גל ארוך לביצועים

חוף laniakea

הגל הארוך ביותר בחוף הצפוני אשר נשבר ימינה.

בחוף עצמו יש שמורה של צבי ים ואכן ניתן לראות הרבה מהם בים. חוף זה הוא האהוב ביותר על ידידינו קלי סלייטר אותו תוכלו לפגוש אם יהיה לכם מזל. פה תמצאו לא מעט גולשים אבל אם תהיו סבלניים גם אתם תוכלו לתפוס את אחד מהגלים המושלמים הנשברים פה. חוף זה נחשב לידידותי יותר משאר החופים של החוף הצפוני וגם גולשים לא מקצוענים יכולים להנות ממנו מאוד.

מדור הטיפים

בסוף כל סקירה על חופי הגלישה השונים אנו כוללים מדור טיפים שתמיד יכולים להועיל לכל גולש המתכוון להגיע לאיזור. אנו נשמח אם תוסיפו כאן טיפים משלכם או כל עצה אחרת, בתגובות שבסוף העמוד :)
 1. החוף הצפוני הוא רצועת חוף של כ8 ק״מ, מומלץ מאוד להשכיר אופניים או טוסטוס על מנת להגיע לכל החופים.
   
 2. כבדו את המקומיים בכל חוף, אם המקומיים יראו שאתם סבלניים הם אפילו יתנו לכם לתפוס גלים.
   
 3. מומלץ לרכוש ווסט מכיוון שטמפרטורת המים היא 22 מעלות בממוצע. עם הרוח יתכן שיהיה קריר במים
   
 4. שאל את המקומיים לגבי הזרמים בכל חוף, ואיפה היא הנקודה המומלצת להכנס לים
   
 5. המלונות יקרים מאוד. מומלץ להשכיר דירה או ללון בגסט האוסים באי.